Ще в жовтні минулого року прем’єр-міністр заявив про підвищення заробітної плати до 3200 гривень. А вже 6 грудня Верховна Рада підтримала законопроект № 5130. За ухвалення документа, необхідного для затвердження Держбюджету 2017 року, проголосували 227 депутатів.

«З 1 січня 2017 року жоден громадянин України не буде отримувати менше ніж 3 тисячі 200 гривень. Це стосується не тільки приватного, а й державного сектора. Вперше за 25 років незалежності прирівнюється мінімальна зарплата громадян до розміру реального, фактичного і юридичного прожиткового мінімуму», — сказав Володимир Гройсман.

Але не все так просто і безхмарно — Гройсман лукавить. Українці прекрасно розуміють, що 3200 гривень отримають далеко не всі. А таке рішення уряду загрожує безробіттям, перерахунком субсидій, подальшим підвищенням цін, відходом бізнесу в тінь і величезною інфляцією.

Мінімалкою по найбільш незаможних

Експерти підрахували, що після вирахування всіх податків і зборів реально чистими на руки українці отримуватимуть близько 2,5 тис. гривень. До того ж багато людей зараз оформили субсидії. А це означає, що в разі зростання мінімальної зарплати буде знижено розмір субсидій, оскільки вони призначаються, виходячи з офіційних доходів громадян.

На вихід!

Січень тільки почався, і українці ще не отримали свої 3200 гривень, але у них вже є побоювання зовсім залишитися без роботи. Роботодавець повинен заплатити зарплату підлеглому і єдиний соціальний внесок, який становить 22% від цієї суми, а це 704 гривні. Нескладно підрахувати, що при мінімальній зарплаті 3200 гривень співробітник обійдеться роботодавцю майже в 4000 гривень.

«Я працюю в будівельному магазині. У нас п’ятеро продавців. Три жінки і двоє чоловіків. Оформлені всі. Але з нового року власник заявив, що трьох із нас «звільняє». Тобто фактично ми безробітні. Оформленими залишаються тільки чоловіки. Ми ж працюємо і отримуємо зарплату «в конверті». Ми розуміємо, що йому невигідно за всіх платити податок. Також він сказав, що і трьох йому тримати накладно і одній доведеться все ж піти. Попросив нас самостійно вирішити, хто піде, а хто залишається», — скаржиться Валентина, продавець-консультант з Полтавської області.

Звільнення торкнулися і держустанов

Втім, «викручуються» з ситуації не тільки приватники, а й держустанови.

«Після Різдвяних свят мене звільняють з роботи. Я працюю прибиральницею в школі. Всього нас три людини, але з області прийшла депеша — у зв’язку з підняттям мінімальної зарплати залишити тільки одну прибиральницю на всю школу. Мене попросили на вихід», — скаржиться Марина, прибиральниця сільської школи з Черкаської області.

Співробітники «Укрпошти» на правах анонімності розповіли, що керівництво надіслало їм нові правила роботи. Співробітників переводять з повної ставки на 0,6-0,5 ставки. Незгодних з новими правилами просять звільнятися.

Джерело

Загрузка...