Доказів співпраці з бойовиками сімейної пари, чий автомобіль розстріляв у вересні 2014 року під Маріуполем засуджений на 13 років старший солдат Держприкордонслужби України Сергій Колмогоров, не було.

Про це у Facebook заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко в коментарях до поста ведучої телеканала «Еспресо» Ольги Лень, яка заявила, що у військової прокуратури шизофренія, — передають Патріоти України.

«Вони намагаються посадити прикордонника Сергія Колмогорова за те, що він виконав службовий статут і стріляв у порушників.

І одночасно відкрили справу проти одеських військових, які не виконали статут і не стріляли під час нападу на військову частину. І нічого тут прокурорів не бентежить», – написала Лень.

Луценко заявив, що «не все так лінійно». «Наказ зупинити машину – не означає стріляти в машину. Перед стрільбою не було обов’язкового попереджувального пострілу вгору. Жодних доказів про співпрацю пасажирів із «ДНР» не було. До речі, навіть захист не просить у суду визнання невинним. Лише перекваліфікації статті на менш важку. Але… Я розумію прецедентність цієї справи. Тому вважаю за можливе повторне судове слідство, у ході якого можна буде вийти на істину», – написав він.

Генпрокурор зазначив, що відсутність попереджувального пострілу підтвердив напарник Колмогорова. «Просто з відстані 60 метрів солдат став відразу стріляти по машині. До речі, не було і блокпоста. У цьому і проблема», – уважає він.

Луценко запропонував Лень поставити себе на місце водія розстріляного автомобіля. «Він привіз дитину до батьків. Поїхав у новопридбаній машині з дружиною на море. Як він говорить (і це підтвердила експертиза) – зайнятися любов’ю. Їдуть назад по грунтовці між будинками приватного сектору. У салоні радіо. Десь за 60 м люди в камуфляжі. Починають стріляти в лобове скло. Убивають дружину. Уявила? Тепер ясно, навіщо потрібен попереджувальний постріл?» – написав він.

Інцидент, у зв’язку з яким було засуджено Колмогорова, стався 9 вересня 2014 року в районі Маріуполя. Військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який поблимав фарами, а потім попрямував у їхній бік. На вимогу зупинитися для перевірки документів водій натиснув на газ і пішов на прорив. Прикордонники відкрили вогонь на ураження. Пасажирка автомобіля загинула, а уродженець Донецька, котрий перебував за кермом, не постраждав. Пізніше він виїхав до Росії. Вогонь по автомобілю одночасно вело дев’ятеро осіб. Обвинувачення було висунуто тільки Колмогорову. Вирок суду першої інстанції – 13 років в’язниці – підтвердив апеляційний суд.

Джерело

Загрузка...