Фонд державного майна оголосив початок проведення аукціонів з підвищенням ціни з продажу пакетів акцій восьми енергетичних компаній (перелік).

У тому числі на продаж виставляють по 25% акцій п’яти компаній, у яких основним власником вже є група Ріната Ахметова.

Вірогідність того, що у всьому світі знайдеться хоч хтось, хто прийде на торги та спробує поторгуватись за ці пакети, прямує до абсолютного нуля.

А значить у кращому випадку держава отримає за виставлені акції п’яти ахметівських компаній початкову ціну – (у гіршому випадку – якщо Ахметов вирішить не купувати – взагалі нічого).

Держава оцінила початкову вартість своїх плок-пакетів в цих компаніях у 2,70 млрд грн. Це дешевше від вартості футболістів «Шахтаря», яка за оцінкою «Transfermarkt» становить 91,72 млн фунтів стерлінгів, або близько 3,08 млрд грн. за поточним курсом (київське «Динамо» нині оцінюється у £69,70 млн, або 2,34 млрд грн. по курсу, тобто їх би не вистачило на ахметівські акції).

Якби Ахметов вирішив викупити ці акції за рахунок продажу всіх футболістів «Шахтаря», то йому б вистачило 18 гравців. Продаж ще дев’яти футболістів приніс би йому достатньо грошей, аби придбати всіх гравців «Олександрії», або «Чорноморця».

джерело

Загрузка...