Сьогодні, 10 січня, православні віряни відзначають церковне свято – День преподобного Ігнатія.

 

У народі 10 січня отримало назву «Домочадців день» або «Різдвяний м’ясоїд», коли православна церква дозволяє вживати в їжу м’ясо після тривалого Різдвяного посту (правда, традиційний пост по середах і п’ятницях не відміняється), повідомляє Корупція. інфо

Назва Домочадців було отримано тому, що всі справи в цей день робилися дружно, включаючи клопоти по господарству і прийняття їжі. Саме зараз намагалися зібратися всією родиною в будинку, повечеряти і поспілкуватися.

У цей період тривають святочні ворожіння, гуляння, посиденьки і збіговиська. Люди ходять в гості, виконують пісні і танці.

Увечері молодь обов’язково збиралася в компанії для того щоб поворожити, поводити хороводи, познайомитися і завести відносини для подальшої весілля. Довгими зимовими вечорами з вуст в уста передавалися оповіді і народні пісні.

З цього дня починається пора весіль. Причина криється в можливості приготувати хороший стіл, так як в цей період зазвичай забивається худобу, і свободу від домашніх справ, оскільки всі домочадці допомагають з роботою.

У Домочадців день, згідно з повір’ям, збуваються найзаповітніші сімейні бажання. Для цього напередодні приходять на Червону гірку (місце сільських гулянь) і вбивають у землю кілок. Вранці всій родині необхідно зав’язати стрічки (шматки тканини) на цьому колу і загадати бажання.

Якщо в цей день не дме вітер і іній вкрив дерева, то рік буде вдалим і врожайним.

Якщо сіно в сараї покрилося інеєм, то літо буде дощовим.

Якщо кішка цілий день спить, то скоро настане тепло.

Якщо собака на сніг лягла, а не в будці сховалася, то скоро закрутить заметіль.

Якщо сніг пішов великими пухнастими пластівцями – чекай потепління.

Якщо річкова риба почала бити хвостом і плескатися, то скоро закрутить заметіль.

Якщо в цей день заметіль кружляє, то влітку буде багато дощів.

Горобці весело зацвірінькали під дахом, значить, скоро настане потепління.

Якщо в це свято заговорити сіль і посипати нею страви, то рік в сім’ї пройде без сварок.

Загрузка...